Yaşam

Binlerce kişi beyinlerine çip yerleştirilmesi için Elon Musk’un şirketine başvurdu

Dünyanın en zengin insanı ve X platformunun sahibi Elon Musk, ‘Başka bir şirket olan Neuralink için’ dedi Beynine çip yerleştirilmesini isteyen gönüllüler arıyor. Geçtiğimiz günlerde FDA’dan onay alan şirket, ameliyatlara hazır olduğunu ve gönüllülerin 40 yaşın altında kuadripleji hastası olduğunu belirtti. Her iki kol veya bacakta felç olan yetişkinlerAranıyor.

Ameliyat, kişinin beynine ince teller ve elektrotlar yerleştirmeyi içerir. kafatasının büyük bir parçasının çıkarılması Bu gerektirecektir. Kafatasından çıkarılan bir parçanın yerine birkaç yıl kalacak ‘küçük bir çip’ yerleştirileceği kaydedildi.

‘Madeni para büyüklüğünde’ olduğu söylenen çipin ‘hastanın beyin aktivitelerini okuyacağı’ belirtilirken, beyin dalgalarından alınan verilerin bilgisayar ya da bilgisayar aracılığıyla ‘takip edilebileceği’ açıklandı. tablet. Bu beyin implantının, kişinin fikirlerini bilgisayar aracılığıyla komutlara dönüştürmesine yardımcı olması bekleniyor.

Çip, beynin vücut hareketlerini kontrol eden cihazdır. premotor korteks Adı geçen alana yerleştirilecektir. Bunun gibi N1 çipBeyin aktivitesine ilişkin bilgileri insan sağlığı ve yaşamı açısından güvenli bir şekilde toplayıp toplayamayacağı test edilecek.

Neuralink’in kurucu ortağı ve CEO’su Elon Musk, şirketin insanlık için insan deneylerine başladığını söyledi. Büyük bir adımBunu şöyle tanımladı ve insanları felç etti hayatlarını değiştirebilir söylenmiş. Denemelerin sonuçları beyin çipi teknolojisinin gelecekte yaygın olarak kullanılıp kullanılmayacağını belirleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu