Haber

Ormandaki gizem: Kilolarca makarnayı kim döktü?

ABD’nin New Jersey eyaletinde ormana 230 kilo makarna bırakıldı. Old Bridge’de kaynağı henüz bilinmeyen olayı kamuoyuna duyuran Nina Jochnowitz, belediye meclisi seçimlerinde adaylığı sırasında seçim kampanyası sırasında tanıştığı bir kişinin geçen hafta kendisini arayıp, “Bir olay var. dereye atılan bir makarna yığını.” Bölgeye giden hanım makarnayı yola yaklaşık 10 metre kala gördü.

Atılan makarnanın boyunun 7,5 metre olduğunu belirten Jochnowitz, konuyu belediyeye bildirerek yaklaşık 230 kilo olduğunu tahmin ettiği makarnanın fotoğraflarını Facebook’ta paylaştı. Olayın duyulmasının ardından çöpü kimin attığına dair birçok tahmin yapılsa da makarnayı ormana kimin attığı netlik kazanmadı.

“ORMANI BESLEDİKLERİNE İNANIYORUM”

Konuyla ilgili CNN International’a açıklama yapan kasabanın mali işler sorumlusu Himanshu Shah, ormanda kilolarca makarna olduğunu doğrulayarak, makarnaların bir saatten kısa sürede temizlendiğini duyurdu. Makarnanın pişmiş olduğu iddialarına değinen Himanshu Shah, makarnanın pişmediğini, sadece yağmurdan ıslandığını söyledi.

Daily Beast haber sitesinin haberine göre Nina Jochnowitz, makarnayı kimin attığını öğrendiğini, bu kişinin adını açıklamayacağını ve failin bir iş adamı olmadığını belirtirken, NJ.com’a konuşan bir kişi de görüntülerin ortaya çıktığını söyledi. Annesinin evinden kilolarca makarna çıkaran bir kişinin hayatını kaybetmesi güvenlik kameralarına yansıdı. Pandemi döneminde muhtemelen stoklanmıştır dedi. Old Bridge kasabası yetkilileri bu iddiayı henüz doğrulamadı.

Old Bridge’deki İtalyan restoranı Via Sposito’nun sahibi Anthony Esposito, fail hakkında hiçbir fikri olmadığını söyleyerek, “Bunu her kim yaptıysa ormanı besliyor diye düşünüyorum” dedi. (DIŞ HABERLER)

haber-ceyhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu