Haber

Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Küçük Kız Futbol Takımı, Dünya Liselerarası Futbol Müsabakalarında Türkiye’yi Temsil Edecek

Türkiye Şampiyonası’nda 922 grubu geride bırakarak birinci olan Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Küçük Kız Futbol Takımı, Fas’ta düzenlenecek Dünya Liseler Futbol Müsabakalarında Türkiye’yi ve Denizli’yi temsil edecek.

2022/2023 eğitim-öğretim yılında 922 takımın mücadele ettiği turnuvayı Denizli’de bulunan Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Küçük Kız Futbol Takımı kazanarak Türkiye şampiyonu oldu. Çeyrek finalden bu yana tek meslek lisesi olan takım, 22-31 Temmuz 2023 tarihlerinde Fas’ta yapılacak Dünya Liseler Futbol Müsabakalarında Türkiye’yi ve Denizli’yi temsil edecek. Takım, Dünya Liselerinde de Türkiye’yi temsil etti. 2019 yılında Sırbistan’da düzenlenen Okul Futbolu Maçları’nda bu yıl şampiyon olan takım, üst üste ikinci kez ay yıldızı temsil edecek.

Okul Müdürü Hakan Erbayat, “Okulumuz kız futbol takımı il, grup, yarı final ve Türkiye şampiyonalarında çok zorlu maçlar oynadı ve bu süreci tüm maçlarını namağlup hatta berabere kalarak kazanarak tamamladı. Türkiye finali Samsun’daki maçları; 4-2, Gaziantep Adil Sani Konukoğlu Spor Lise 3-0, Kayseri Fevziye Memduh Güpgüpoğlu Spor Lisesi 3-0, Samsun Gülizar-Hasan Yılmaz Spor Lisesi 3-0 yarı final ve İzmir Buca Atatürk Spor Lisesi 2-1 finalde. . Böylece okulumuz 22-31 Temmuz 2023 tarihleri ​​arasında Fas’ta yapılacak olan Dünya Liselerarası Futbol Müsabakalarında ülkemizi ve şehrimizi temsil edecek.”

“Ülkemiz ve şehrimiz kız futbol takımımızın başarısıyla adından söz ettirmeye devam edecek”

Takımı yetiştiren öğretmenlerin ve öğrencilerin büyük emek sarf ettiğini belirten Erbayat, “Ayrıca okulumuz 2019 yılında ülkemizi Sırbistan’da temsil etmiş ve bu yılki şampiyonluğu kazanarak ülkemizi temsil eden tek okul personeli olmuştur. Ülke üst üste ikinci kez dünya kupası maçlarında yer alıyor.”Öğrencilerimizi ve ülkemizi yetiştiren değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Ülkemiz ve ilimiz kız futbol takımımızın başarıları ile adından söz ettirmeye devam edecektir.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu